Mitmete ilulõikuste puhul ei ole operatsioon lõplik lahendus, vaid pigem uus algus.

Enda  uue välimuse järgi tuleb kohandada elustiili, et ilus tulemus ja uus välimus säiliks võimalikult kaua, ütlevad Jaana Torp ja Mirjam Lehismets FysioMedicast.

Eelkõige on oluline sobiv regulaarne lihastreening ja toitumisharjumuste muutmine. FysioMedica eesmärgiks on pakkuda personaalset lähenemist igale kliendile – sh nõustamist sobivate treeningustiilide osas, personaalse treeningukava koostamist ja treeningute läbiviimist, aparaatset või manuaalset füsioteraapiat, toitumisnõustamist.

Näiteks 2 nädalat pärast liposuktsiooni ja kõhu, reite, tuharate või õlavarte plastikat tuleks alustada personaaltreeningutega, mille eesmärgiks on parandada ainevahetust konkreetses piirkonnas ja kogu kehas, et vormida lihaseid ja figuuri. Üheks võimaluseks personaaltreeninguid läbi viia on LPG Huber Motion Lab treeningseade – treeningseadmesse on programmeeritud üle 400 harjutuse, millest saab välja valida ja koostada personaalselt kõige sobivama treeningukava.

Rindade suurendamise järel tuleks treenida tugevamaks seljalihaseid ja lõõgastada rinnalihaseid, kuna keha raskuskese muutub ja võivad tekkida seljavalud ja rühi probleemid. Opereeritud piirkonda ümbritsevad lihased kipuvad minema pingesse, mispuhul on soovitatav hoopis massaaž. Seega rinnaoperatsioonide järel on sageli vaja kombineerida personaaltreeningut ja füsioteraapiat.

Et ilulõikuse tulemus säiliks pikaks ajaks, on oluline jälgida ka head toitumisrežiimi. Hoolikalt tasakaalustatud ja vitamiinirikas toit toetab immuunsüsteemi ja aitab kaasa rakkude uuenemisprotsessidele, mis on vajalik mistahes operatsioonide või protseduuride taastumisel. Paljud meie toitumisnõustamisel käinud patsientidest on öelnud, et lisaks paremale tervisele on nad saavutanud ka ideaalse kehakaalu, parema energiataseme ja vaimse selguse.

Kui kaalud treeninguid ja/või toitumisnõustamist, võta ühendust Kotka Tervisemajas tegutseva Fysiomedicaga telefonil 5884 4868 või info@fysiomedica.ee!