Plastilisi operatsioone, mida tehakse naise keha sünnituseelse kuju taastamiseks, nimetatakse ka mommy makeover. Seda kõikehõlmavat mõistet ei määratle ükski kindlaksmääratud protseduuride hulk, vaid tegemist on unikaalse plaaniga, mis on kohandatud konkreetse naise ainulaadse keha, soovide ja eesmärkide järgi.

Paljud emad märkavad pärast laste saamist oma kehas muutusi. Kuigi rahuolematuse keskmes on sageli kõht ja rinnad, ei tähenda see, et rasedus ei mõjutaks ka teisi kehaosi. Kaasaegne rekonstruktiivkirurgia annab naistele uusi võimalusi tegeleda mitte ainult kõhu ja rindadega, vaid palju, palju muuga.

Kõht

See ei ole kellelegi üllatuseks, et kõhule satub raseduse ajal kõige suurem koorem. Nahk ja lihased venivad laieneva emaka survel üheksa kuud. Isegi siis, kui naine kaotab edukalt raseduse ajal lisandunud kehakaalu, võivad nähtavad muutused alles jääda. Lotendav nahk ja lõdvenenud lihased on sageli tagajärjeks, mida toitumise ja tervisliku eluviisiga parandada ei saa.

Raseduse järgse lõdvenenud naha põhjus võib olla naha elastsuse vähenemine ning sidekoe ja lihaste venimine. Kõhu naha all olevad muutused lihaskihtides ei ole sageli nii nähtavad kui liigne nahk, kuid võivad sellele vaatamata põhjustada ebamugavust või isegi valu. Naiste jaoks, kelle kõhulihased on pärast rasedust lahknenud (diastaas), muutuvad sellised asjad nagu voodist üles tõusmine või kõhulihastele harjutuste tegemine väga raskeks.

Kõhuplastika on kirurgiline protseduur, mis eemaldab kõhu liigse naha ja taastab lihasekihtide raseduseelse asendi. Siia saab lisada ka rasvaimu, et saada lahti „sangadest“ ja muuta vöökoht veidi peenemaks.

Rinnad

Peale imetamist ei ole rindade ülaosas enam nii palju volüümikust või nad võivad olla veidi alla vajunud, sel juhul võiks kaaluda rinnaimplantaati või rindade tõstmist.
Samamoodi, nagu kõik naised on erinevad, on ainulaadne ka iga rinnaoperatsioon, olenevalt patsiendi eesmärkidest ja soovidest. Kui eesmärk on kaotatud volüümikus taastada, on rindade implantaatidega suurendamine sageli parim valik. Muudel juhtudel soovivad naised rindade kuju parandamiseks lihtsalt rindu tõsta. Mõnikord pakub parimat lahendust rindade tõstmise ja implantaadi kombinatsioon.

Rasvaimu

Rasedusaegne kaalutõus ei piirdu ainult kõhuga. Soovimatu rasv võib koguneda reitesse, puusadesse, käsivartesse või selga. Keha taastamise protseduuridele võib lisada ka rasvaimu, et tegeleda nende piirkondadega, mis naisi kõige rohkem häirivad.

Rasvaimu tehakse järgmistes piirkondades:

  • Kõht
  • Puusad
  • Jalad
  • Käsivarred
  • Selg
  • Lõug

Intiimpiirkonna plastika

Kui rindade ja kõhu korrigeerimine on ilukirurgias võrdlemisi levinud protseduurid, siis mõnevõrra vähem teatakse naiste väliste suguelundite korrektsioonist ehk labioplastikast. Intiimpiirkond muutub samuti raseduse ja sünnitusega ning seda soovitakse korrigeerida nii esteetilistel põhjustel kui ebamugavustundest, mida häbememokkade suurenemine võib põhjustada füüsilisel koormusel või kitsaste riiete kandmisel.

Plaani koostamine

Aruta julgelt kõik oma soovid ilukirurgiga läbi. Koos seate protseduurid tähtsuse järjekorda ja kui läheb vaja rohkem kui ühte etappi, loome plaani sinu ilusa kehani. Alusta konsultatsioonist!