Sinu ilukirurgi valik on valik, millega Sa pead elama aastaid, kui mitte kogu elu. Edukas protseduur paneb Sind tundma rohkem iseendana ja tõstab enesehinnangut veel palju aastaid. Samas kogenematu kirurgi käe all sattumine tõstab kehvade tulemuste ohtu, mis võib tuua lisakulutusi, -aega ja südamevalu.

Soovitud tulemuste saavutamisel on kriitilise tähtsusega sertifitseeritud ilukirurgi leidmine, kellel on Sinu valitud protseduuriga hulgaliselt kogemusi.

1. Veendu, et Sinu ilukirurgil on vajalik ametialane pädevustõend

Sageli arvatakse, et saab usaldada riiklikke terviseameteid, kes peaksid tagama, et kirurgid on oma reklaamitud protseduure ka kvalifitseeritud läbi viima, ent fakt on, et valitsus ei nõua, et kirurg oleks oma pakutavate protseduuride osas eraldi koolitatud.

Meie suhtumine on, et patsiendid vajavad usaldusväärset infot selle kohta, kas nende kirurg on ilukirurgia vallas korralikult koolitatud ja kogenud. Seda saad kontrollida rahvusvaheliselt ilukirurge koondavalt lehelt SIIT. Meie kirurgidel – dr Jüri Kullamaa, dr Pille Kirjanen (pildil), dr Heiko Atna ja dr Mart Eller – on vastav sertifikaat olemas.

2. Veendu, et kirurg on kogenud just Sinu konkreetse protseduuri tegemises

Kõik ilukirurgiavaldkonnad nõuavad erinevaid oskusi: on selge, et nina opereerimine selle luude, kõhre ja hingamisteedega erineb täiesti rinna opereerimisest, mis koosneb peamiselt pehmest koest. Seetõttu võivad ilukirurgid oma valdkonnas spetsialiseeruda. Vali kirurg, kellel on ilukirurgia ametialane pädevus ja laialdane kogemus Sinu kaalutava protseduuri läbi viimisel.

Mida kirurgilt küsida:

 • Milline on teie koolitus minu kaalutavaks protseduuriks?
 • Mitu aastat olete seda protseduuri läbi viinud?
 • Mitu korda olete seda protseduuri läbi viinud?

Vali kirurg, kelle esteetiline lähenemine Sulle sobib:

Me kõik teame, et see, mida üks inimene peab ilusaks, võib teise jaoks olla üsna ebaatraktiivne. Seetõttu ei saa usaldada pelgalt sõbra soovitust või toetuda ainult ilukirurgi kogemusele. Uuri hoolikalt ka iga kirurgi töötulemusi, kellega Sa kohtud.

Kuidas määrata kindlaks ilukirurgi esteetilist lähenemist?
Vaata võimalusel „enne“ ja „pärast“ pilte. Võrdle iga arsti tulemusi sinu soovitud protseduuriga. Millise arsti tulemused Sulle endale meeldivad?

 • Pööra erilist tähelepanu patsientidele, kel on Sinuga sarnased jooned (visiidile tasub võrdluseks endast selfie kaasa tuua).
 • Näoprotseduurid: otsi patsiente, kes on sarnase näostruktuuriga, Sinu vanuses ja sarnaste probleemidega, näiteks kaelal ripnev nahk või suur kühm ninal.
 • Rinnaprotseduurid: otsi sarnase rindkere- ja rinnakujuga patsiente. Kui Sul on näiteks kitsad õlad ja laia vahega väikesed asümmeetrilised rinnad, annavad „enne“ piltidel nende omadustega patsiendid Sulle parema ettekujutuse sellest, kuidas konkreetne kirurg oma protseduuri Sinu mure ja kehakujuga patsientidele kohandab.
 • Kehaprotseduurid: otsi patsiente, kes on Sinu kehakujuga. Kui Sul kipub rasv kogunema puusadele või kõht ripneb, vaata, kuidas arst sinusuguseid patsiente aitas. Väike vihje: ole avatud teiste protseduuride kaalumisele; võid avastada, et probleem, mida Sinu meelest saab lahendada rasvaimuga, on kõige paremini lahendatav hoopis kõhuplastikaga.
 • Otsi järjepidevust kirurgi tulemustes kõigi Sinu kaalutava protseduuri läbinud patsientidel. Kas nende tulemused näevad välja sellised, nagu Sina tahad oma operatsiooni järel välja näha?

3.  Pööra tähelepanu ka sellele, mis tunde kirurg ja personal Sinus tekitavad

Operatsioon on tõsine asi ja teekond sinu uue välimuseni võib olla käänuline. Sinu ilukirurg ja tema tugimeeskond peavad sulle sada protsenti istuma. Vali ilukirurg, kes Sulle meeldib ning kelle kätesse Sa oma turvalisuse ja tulemused täielikult usaldada võid.

Küsi endalt:

 • Kas see kirurg on minu jaoks meeldiv inimene?
 • Kas ma pean seda kirurgi usaldusväärseks mulle soovitama, mis on mulle õige ja ohutu?
 • Kas mul tekib tõrkeid sellele kirurgile protsessi käigus mistahes küsimuste esitamise ees?
 • Kas mul tekib tõrkeid sellele kirurgile kogu oma haigusloo ja elukommete avaldamise ees? (See on Sinu turvalisuse seisukohalt kriitilise tähtsusega!)

4. Uuri operatsioonikliiniku kohta

Sinu turvalisus operatsiooni ajal sõltub suures osas narkoosiarstist ja operatsioonikliinikust. Akrediteeritud operatsioonisaalides on ka keskse tähtsusega elustamisvahendid juhuks, kui miski viltu läheb.

Mida küsida ja uurida:

 • Küsi kirurgilt, kus ta operatsiooni läbi viib, ning uuri välja kliiniku akrediteerimistase.
 • Otsi operatsioonikliiniku sertifikaate, mille on kinnitanud kirurgi tegutsemiskoha riiklik terviseamet.

Küsi narkoosiarsti kvalifikatsiooni kohta. Turvalisuse huvides peab sulle narkoosi tegema kas siis sertifitseeritud registreeritud õendusanestesioloog või terviseameti sertifikaadiga anestesioloog.

5. Ka klienditeenindus loeb!

Sa tahad ju, et Sind hästi teenindataks ja koheldaks. Suur osa sellest saab selgeks juba paari minuti jooksul pärast ilukirurgi kabineti uksest sisse astumist.

Mida küsida ja uurida:

 • Kas personal on sõbralik ja abivalmis?
 • Kas mulle antakse materjale, mis valmistavad mind operatsiooni ja taastumise ohtude ja tegelikkuse osas täielikult ette?
 • Kas kõik hinnad on selgelt välja toodud? Kas hinnapakkumises on kõik hinna sees?
 • Kas saan kliinikuga ühendust võttes kiire vastuse?

Enda ilu ja tervise usaldamine kellegi kätesse olgu läbimõeldud otsus, kus tasub valida õigeid partnereid. Oled oodatud!

Broneeri konsultatsioon!