Enamasti eelistavad naised oma intiimseimatest piirkondadest mitte rääkida. Sellest on aga kahju, sest paljudele „seal all“ olevatele probleemidele on olemas potentsiaalne lahendus.

Labiaplastika pole kindlasti protseduur, mille üle sageli arutatakse, kuid ometi on tegemist operatsiooniga, millest võiks kasu olla paljudel naistel.

Mis on intiimpiirkonna plastika või labiaplastika?

Tegemist on kirurgilise protseduuriga, mille eesmärk on ümber kujundada kas väikeseid ja suuri häbememokkasid või mõlemaid. Enamikul juhtudest on eesmärgiks häbememokkade mahtu vähendada. Põhjuseks on ebamugavustunne või häbenemine.

Siiski võib täpne kirurgiline lahendus olla iga konkreetse patsiendi jaoks erinev. Mõnikord võib hea esteetilise tulemuse saavutamiseks vaja minna ka häbememokkade mahu suurendamist. Selleks kasutatakse autoloogset rasvkude ehk  lipofillingut või ka täitesüste. Kõik sõltub patsiendi individuaalsetest soovidest ja vajadustest.

 

Millal teostatakse intiimpiirkonna plastikat?

Üldiselt võib operatsiooni näidustuse jagada kaheks: operatsiooni teostame kas meditsiinilistel või kosmeetilistel, mõnikord on aga mõlematel põhjustel.

 

Kosmeetilised põhjused

Mõned näited olukordadest, kus naine võiks kaaluda labioplastikat esteetilistel põhjustel:

  • väikeste häbememokkade lõtvus
  • ebamugavustunne seksuaalvahekorra ajal
  • häbememokkade asümmeetria
  • häbememokkade kortsulisus
  • üldine rahulolematus oma intiimpiirkonna välimusega
  • seksuaalsuhte vältimine partneri võimaliku negatiivse tähelepanu tõttu

 

Meditsiinilised põhjused 

Lisaks eelnimetatutele on ka mõned meditsiinilised põhjused, mille lahenduseks võib olla intiimpiirkonda korrigeeriv operatsioon:

  • hõõrdumisest tingitud valu vahekorra ajal
  • valulikkus kitsaste riiete kandmisel
  • võimetus valu tõttu sõita jalgrattaga või ratsutada
  • seksuaalvahekorra vältimine hirmu tõttu valu ees

 

Missugune on operatsioonijärgne tulemus?

Teostatava operatsiooni detailid sõltuvad eelkõige deformatsiooni ja seeläbi korrektsioonivajaduse ulatusest. Kindlasti tuleb arvestada operatsioonijärgse paranemisperioodiga, mistõttu reaalse arusaama omamine on oluline! See on üks põhjustest, miks on oluline tulla konsultatsioonile ja arstiga rääkida. Me tahame olla kindlad, et teostatav operatsioon vastab Sinu ootustele ja vajadustele. Samuti on oluline, et teaksid täpselt, mis Sind operatsioonipäeval ja peale intiimplastikat ees ootab, nii et protseduurile tulles poleks üllatusi.

 

Võta meiega ühendust, et rohkem teada saada!

Tule konsultatsioonile! Meil on suurim heameel vastata kõikidele Su küsimustele ja planeerida Sinu vajadusi arvestav operatsioon.

Kotka Erahaigla Plastikakirurgia Keskus asub Tallinnas, Kotka Erahaiglas, aadressil Kotka 12.