Prof Jyri Hukki on töötanud plastika- ja rekonstruktiivkirurgina üle 30 aasta, praktiseerides nii Soomes kui Eestis. Ta on väga kogenud kirurg plastikakirurgia valdkondades nagu silmaümbruse operatsioonid, näo ja kaela korrektsioon, otsmiku ja kulmude plastika, rinnaoperatsioonid, kehaplastika ja intiimkirurgia. 1990. aastal kaitses prof Hukki PhD väitekirja ja alates 2003. aastast oli ta plastilise- ja rekonstruktiivkirurgia dotsent Helsingi Ülikoolis.

2016. aastal andis president Sauli Niinistö dr Hukkile professori nominatsiooni plastikakirurgia alal. Ta on omandanud näo- ja koljuoperatsioonide alase spetsialiteedi Rahvusvahelises Kraniofatsiaal Instituudis, Dallases, Texases, 1992.

Alates 1985. aastast on prof Hukki töötanud täiskasvanute ja laste plastikakirurgina. Ta on töötanud Helsingi Ülikooli Töölö Haiglas laste plastilise kirurgia keskuses HUSUKE laste ja noorukite näo, lõualuu ja kolju deformatsioonide kirurgina, kus 1994-2000 ja 2003 -2016 oli ta ka ülemarstiks. Prof Hukki on avaldanud üle 60 teadusartikli rahvusvahelistes plastikakirurgia alastes väljaannetes ning plastikakirurgia eriala õpikutes.

Prof Jyri Hukki on tihti kutsutud lektoriks akadeemilistele plastikakirurgia alastele rahvusvahelistele konverentsidele. Prof Hukki on Rahvusvaheline Näo- ja Koljukirurgide Seltsi liige.